| Adapter power | Input AC100v-240v, Output DC12V 1A |
|---|---|
| Brand | GODIAG |
| Country of Origin | China |
| Diagnostic port | OBDII |
| Dimension | L: 23cm, W:18cm, H:7cm |
| Featue1 | Flexible Conversion |
| Feature2 | Wide Compatibility |
| Function 1 | indicate if OBDII interface has a good communication with the car |
| Function 2 | Monitor voltage of vehicle OBD2 interface&display it in real time |
| Function 3 | OBDII Protocol Detector & communication detection |
| Function 4 | ECU connection: single module connection |
| Function 5 | Banana plug extension connection |
| Function 6 | Convert OBD1 diagnostic interface to the standard OBD2 |
| Function 7 | Connect multiple ECU control modules at the same time |
| Function 8 | It can be extended by 1.2 mete |
| Function 9 | Able to power the car when replacing the used battery |
| Manufacturer Part Number | Godiag GT100 |
| OBD Interface | CAN,EOBD,OBD,OBDII |
| Operating temperature range | -20 to 70 °C ( -4 to 158 °F ) |
| Storage temperature range | -40 to 85 °C ( -40 to 185 °F ) |
| Sub Type | OBDII protocol communication detection |
| Sub-type | New Version Communication Detection Tool |
| Type | OBD2 Break Out Box |
| Unit Type | Unit |
| Vehicle Type | Passenger Vehicle |
| Warranty | 1 Year |
| Work and power | 0.5-0.6W |
| Working voltage | DC 9V-24V |
| UPC | 889327047307 |
Check the listing for details. GODIAG GT100 OBD2 Breakout Box Protocol Detector CAN Test Box Break Out Tester. Condition: New, Made in China. Listed at 79.00 USD. GODIAG Fit For BMW CAS4 CAS4+ plus FEM/BDC Test Platform Used With IM508 VVDI2. GODIAG GT111 for Skoda Seat CAN BUS IMMO3/ IMMO 3.5 Test Platform with Pogo PIN. GODIAG GT115 Test Platform for M-Q-B IMMO4 CAN-Bus UDS +POGO PIN Read Write Data.