| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Items in Set | Three-Piece |
| Shape | Rectangle |
| Color | White |
| Material | Ceramic |
| Set Includes | Baking dish, lid, stand |
| Item Length | 12 in |
| Brand | Godinger |
| Type | Baking Dish |
| Capacity | 2 qt |
| Model | Godinger Silver Art Co. |
| Features | Dishwasher Safe, Oven Safe, With Lid |
| Surface Coating | Ceramic |
| Item Width | 8 in |
| Item Weight | 2.1-11 lbs |
Check the listing for details. Godinger Silver Art Co. 2 Qt. Rectangular Covered Porcelain Baker W/Rack. Color: White, Condition: Used, Made in China. Listed at 16.99 USD. Godinger Silver Art Co. 2 Qt. Rectangular Covered Porcelain Baker W/Rack. Box not included