| Country of Origin | China |
|---|---|
| Model | ES45 Kit |
| Group | 3(A |
| Color Accuracy Standard | CRI 96 TLCI 97 |
| DC Power Supply by Adapter | Input: 100~240V 50/60Hz 1.3A Output: 14V 3.42A |
| Type | LED Light Kit |
| Brand | Godox |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Compatible Brand | For Universal |
| Features | 360 degree Rotation, Gentle on Your Eyes, Magnetic Auto-charging Controller, Adjustable Brightness and Color Temperature, Cool in the E-Sport |
| Color Temperature | 2800~6500K |
| Light Type | LED |
| Number of Flash Heads/Units | 176 |
| Cooling System | Passive |
| Brightness Range | 0~100% |
| 100% Luminosity (lx) | (darkroom |
| Control Method | Smartphone APP/2.4G Wireless |
| Max Power Consuption | up to approx.56 W in max.(Color temperature: 4100k) |
| Li-Battery of Operate Panel | 3.7V Lithium battery (built-in) |
| Fixture Dimensions | 14.4 x 9.1 x 1.8" / 367.0 x 230.0 x 45.9 mm |
| Channel | 32(1~32) |
| 100% Lumen (lm) | Max. 2500 |
Check the listing for details. Godox ES45 LED Video Light Kit APP Remote Control Light Panel for Live Streaming. Condition: New, Made in China. Listed at 145.16 USD.