| Brand | Godox |
|---|---|
| MPN | GOML100BI |
| Model | ML100BI Godox |
| Type | LED |
| Item Type | 1x LED Spot Light |
| Included Light Modifier | 1x Reflector |
| Included Storage Case | No |
| Photometrics | 2800K: 239 fc / 2580 Lux at 3.3' / 1 m (Unmodified)* 63 fc / 682 |
| Color Temperature | 2800 to 6500K |
| Color Accuracy Standard | CRI 97 TLCI 98 |
| Dimming | Built-In Dimmer • 0 to 100% |
| Cooling System | Fan |
| Built-In Flash | No |
| Preprogrammed Effects | Yes |
| Umbrella Mount | No |
| Front Accessory Mount | Proprietary |
| Wireless Remote Control Type | Bluetooth |
| Mobile App Compatible | Yes: Android & iOS App Name: Godox Light |
| Wireless Range | 98.4' / 30 m (Bluetooth) |
| Power Source | AC to DC Adapter (Included) Battery (Not Included) USB Power (Cab |
| Battery | 1x V-Mount Rechargeable (Not Included) |
| Included Adapter / Cable | Yes |
| Inline Switch | Yes |
| Power Consumption | 120 W |
| Fixture Mounting | 1x 1/4-20 Female Thread |
| Display | Yes |
| Environmental Resistance | No |
| Certifications | CE, FCC, RoHS |
| UPC | 6952344235232 |
Check the listing for details. Godox ML100Bi Bi-Color Portable LED Light. Condition: New. Listed at 199.00 USD. The ML100Bi's 15° lens reflector enhances contrast and image clarity by reducing light scattering. Unlike standard reflectors, the ML100Bi ones are much smaller and more convenient. They improve the performance and flexibility of the ML100Bi by modifying its beam spread.