| Light Color | White: Clear |
|---|---|
| Compatible Brand | For Universal |
| Power Source | AC-Powered |
| Color | Black |
| Light Bulb & Tube Fitting | 2 Pins |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| MPN | SL-60W, SL60W |
| Slave/Flash Connection | 6.3 mm (1/4) Sync Jack |
| Range | 60-79 m |
| Brand | Godox |
| LED/Bulb Count | 1 |
| Type | Continuous Lighting |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | A |
| Mount Type | Bowens |
| Manufacturer Warranty | 9 Months |
| Voltage | 110 V |
| Model | Godox Series SL-60W |
| Light Type | LED |
| Features | Fan Cooled |
| Power | 60 W |
Check the listing for details. Godox Series SL-60W Video Light Daylight Studio Continuous LED [NEW]. Color: Black, Condition: New. Listed at 127.00 USD. The Godox Series SL-60W Video Light is a high-quality LED studio continuous light. This is a brand new light that’s never been used. Please note: it has an EU plug, but it comes with a US adapter. It’s 100% compatible with us sockets.