| Light Color | White: Clear |
|---|---|
| Compatible Brand | For Universal, Universal |
| Power Source | AC-Powered |
| Light Bulb & Tube Fitting | 2 Pins |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Slave/Flash Connection | 6.3 mm (1/4) Sync Jack |
| Range | 60-79 m |
| LED/Bulb Count | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | A |
| Mount Type | Active Interface Shoe |
| Voltage | 110 V |
| Features | Fan Cooled |
| Country of Origin | China |
| UPC | 0702894193768 |
| Brand | Godox |
| Type | Flash Lighting |
| Color | Black |
| Model | SL-60W |
| Light Type | LED |
| MPN | SL-60W |
| Power | 60 W |
Check the listing for details. Godox SL-60W 5600K Daylight Studio Continuous LED Video Light. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 70.00 USD. ✅Good condition ✅Functions perfectly ✅Ships same or next business day