| Country of Origin | China |
|---|---|
| Light Color | White: Clear |
| Power Source | AC-Powered |
| EC Range | A+++ - G |
| Color | Black |
| Slave/Flash Connection | 6.3 mm (1/4) Sync Jack |
| Brand | Godox |
| Type | LED Video Light |
| Unit Type | Unit |
| Energy Star | 5 Stars |
| Mount Type | Bowens |
| Manufacturer Warranty | 1 year |
| Voltage | 110 V |
| Light Type | LED |
| Features | Portable |
| Power | 100 W |
| Model | SL100D |
| Series | Bowens Mount |
| Compatible Brand | For Universal |
| Compatible Series | Bowens Mount Studio Light |
Check the listing for details. GODOX SL00D Daylight LED Video Light Bowens Mount COB LED Light with APP Control. Color: Black, Condition: Open box, Made in China. Listed at 139.00 USD. The built-in Bowens mount for compatibility with a wide variety of light modifiers. 1x Reflector. 1x SL100D LED Light Body.