| Model | X1T-N |
|---|---|
| Compatible Brand | For Nikon |
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| MPN | X1T-N |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Range | 80-100 m |
| Brand | Godox |
| Type | Trigger |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Voltage | 12 V |
| Compatible Series | For Nikon 1 |
| Features | Portable |
| Power | 20 W |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Godox X1T-N 2.4G TTL Wireless Trigger Transmitter for Nikon. Color: Black, Condition: Used, Made in China. Listed at 60.00 USD. Godox X1T-N 2.4G TTL Wireless Trigger Transmitter for Nikon