| Compatible Brand | For Canon |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Item Length | 72mm |
| Brand | Godox |
| Series | X2T |
| Type | Trigger |
| Unit Type | Unit |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Item Height | 58mm |
| Model | X2T-C |
| Compatible Series | for Smarphones, Cameras and Flashes |
| Features | 2.4G TTL HSS |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 90g |
| Item Width | 70mm |
Check the listing for details. Godox X2T-C 2.4G TTL HSS Camera Flash Speedlite Bluetooth Trigger For Canon EOS. Color: Black, Condition: New. Listed at 56.00 USD. The Godox X2T is the second generation of the X1T trigger and has many new features. Built-in wireless: Godox X 2.4GHz. 1 x Godox X2T-C Trigger For Canon. TTL autoflash: TTL. Manual flash: Yes. Stroboscopic flash: Yes.