| Compatible Brand | For Nikon |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| Color | Black |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Item Length | 72mm |
| Range | 0-100m |
| Brand | Godox |
| Series | X2T |
| Type | Trigger |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Item Height | 58mm |
| Model | X2T-N |
| Compatible Series | for Smarphones, Cameras and Flashes |
| Features | 2.4G TTL HSS, Bluetooth |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Weight | 90g |
| Item Width | 70mm |
Check the listing for details. Godox X2T-N TTL HSS Bluetooth Flash Speedlite Trigger Transmitter F Nikon Camera. Color: Black, Condition: New. Listed at 56.00 USD. The Godox X2T is the second generation of the X1T trigger and has many new features. XTR-16 as Receiver: AD360/AR400(The flashes with Godox wireless USB port), Quicker series/SK series/DP series/GT/GS series/Smart flash series(Can only be triggered).