| Group | A-F, 0-9 |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| MPN | X3-N |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Charging Time | ≈2h |
| TCM Transform | Transform the TTL shooting value into the output value in M mode |
| Transmission Range (approx.) | 0-100m |
| Wireless ID | 0FF/01-99 |
| Unit Type | Unit |
| Flash Exposure Compensation | +3EV (exposure value) , adjustable in 1/3 EV increment |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Compatible Series | For Panasonic LUMIX |
| Features | Portable |
| Inputs/Outputs | 1x USB-C (Power) |
| Display Panel | Touch screen with adjustable brightness |
| Compatible Brand | For Nikon |
| Built-in Lithium Battery | 3.7V⎓850mAh |
| Color | Black |
| Channel | 32 |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Range | 80-100 m |
| Built-in Wireless | 2.4GHz |
| Z00M Setting | AUTO/Focus length 24-200mm |
| Brand | Godox |
| Type | Triggering Devices |
| Model | X3-N |
| Compatible Cameras | Nikon Cameras (i-TTL autoflash) |
| Item Weight | 0.57 Pounds |
| Transmission Range | Approx 0-100m |
Check the listing for details. Godox X3 N Touchscreen TTL Wireless Flash Trigger for Nikon. Color: Black, Condition: Used. Listed at 54.81 USD.