| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Seller |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| MPN | XPRO-C |
| Item Length | 4.72 in |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Item Height | 2.36 in |
| Item Width | 4.72 in |
| Compatible Brand | For Canon |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Brand | Godox |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Compatible Series | For Canon EOS |
| Features | Flash-Activated |
| Type | Radio |
| Model | XPro-C |
| Item Weight | 0.4 lb |
| MPN | XPROC |
Check the listing for details. Godox XPro-C Flash Trigger - Black. Color: Black, Condition: Open box. Listed at 65.00 USD. GODOX XPro-C Flash Trigger Transmitter with E-TTL II 2.4G Wireless X System HSS LCD Screen Compatible for Canon DSLR CameraBrandGODOXCompatible MountingsCanon EOSItem Dimensions LxWxH4.72 x 4.72 x 2.36 inchesWireless Communication TechnologyOptical PulseAbout this itemXpro-C TTL Wireless Flash Trigger can not only control the flashes with built-in Godox wireless X system, e g. camera flashes, outdoor flashes and studio flashes, but also can control the Cannon original flashes when using in combination with X1R-C receiver. Featuring multi-channel triggering and stable signal transmission, this flash triggerCan as a Wireless Godox Flash Trigger / Wireless Canon Speedlites Trigger/ Wireless Shutter Release Trigger/ Flash Trigger with 2.5mm Sync Cord Jack Support E-TTL II Autoflash and Professional Functions16 groups and 32 channels to wirelessly control and trigger. Add 01 to 99 wireless ID settings, which can only achieve triggering when the channels and wireless IDs of the master and slave unit are set to the same, avoiding signal interference effectively.Fully support TTL autoflash. 1/8000s high-speed sync, multi flash, manual flash, flash exposure compensation, TCM transform function, magnification function, one-shoot & multi-shcx)t setting, group modeling lamp control, group zooming, adjusting all groups1 output value simultaneously, etc.Built-in Godox 2.4G Wirless X System & Versatile Using Methods