| Compatible Brand | For Sony |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Flash Head Trigger | Wireless Radio Trigger |
| Color | Black |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| MPN | XPro-S |
| Item Length | 98mm |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Brand | Godox |
| Series | For Sony |
| Type | Flash Trigger |
| Unit Type | Unit |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 50mm |
| Model | XPro-S |
| Compatible Series | For Sony |
| Features | 2.4G Wirless X System, Support E-TTL II Autoflash, 1/8000s high-speed sync, Extra-large LCD panel, Support Type-C USB firmware upgrade |
| Unit Quantity | 1 |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Item Width | 58mm |
| Item Weight | 80g |
Check the listing for details. Godox Xpro-S TTL HSS 2.4G Flash Trigger Transmitter For Sony A7RIII A7SII A7S. Color: Black, Condition: New. Listed at 65.55 USD. The flashes with Godox wireless USB port can only be triggered. 1 x Godox XPro-S Wireless Flash Trigger. Support TTL Autoflash and Professional Functions. TTL autoflash: Yes. TCM function: Transform the TTL shooting value into the output value in the M node.