| Compatible Brand | For Nikon |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Color | Black |
| Flash Head Trigger | Built-in Slave Cell |
| Number of Flash Heads/Units | 1 |
| Slave/Flash Connection | Hot Shoe |
| Range | 80-100 m |
| Brand | Godox |
| Type | Triggering Devices |
| Mount Type | Hot/Cold Shoe |
| Manufacturer Warranty | 9 months |
| Voltage | 12 V |
| Compatible Series | For Nikon |
| Model | XPro-N |
| Features | Portable |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Power | 20 W |
Check the listing for details. Godox XPROII-Nikon XPRO II TTL Wireless Flash Trigger Transmitter Set Of 2. Color: Black, Condition: Used. Listed at 133.00 USD. Godox XPROII-Nikon XPRO II TTL Wireless Flash Trigger Transmitter Set Of 2