| Return shipping will be paid by | Buyer |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| Brand | GOgroove |
| MPN | GGSVUSB100BKEW |
| Connectivity | USB |
| Model | GOgroove SonaVERSE USB |
| Type | Clip-On Speaker |
| System Configuration | 2.0 Channel |
| Audio Inputs | USB |
| Color | Black |
| Features | Portable and Travel Easy |
| RMS Power | 4 W |
| Compatible Brand | Windows |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Material | Metal |
| Shape | Rectangular |
| Item Height | 2 in |
| Item Length | 8.5 in |
| Item Weight | .51 LB |
| Item Width | 2.25 in |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. GOgroove SonaVERSE USB Speaker for Laptop Computer (Black). Color: Black, Condition: New. Listed at 29.99 USD. GOgroove SonaVERSE USB Clip-On Laptop Speaker Powerful Sound The SonaVERSE USB 2.0-channel speaker system is equipped with 2 high-excursion drivers for full range stereo sound. Listen to music and watch movies without the dull audio experience from your computer's built-in speakers. Designed to be ultra-portable, this speaker is perfect for video conferencing on the road, watching movies with the kids or for setting up a work station on the move. Versatile Design The clip-on mount can attach directly to any laptop screen that is 1/2 inch thick or less. The padded grips prevent any scratching & ensure the speaker stays put. If you prefer a free standing option, use the included mount to prop the speaker up either horizontally or vertically. Both the clip and stand are removable so you can customize the speaker’s setup. Easy to Use No extra adapters are required for this compact setup. Simply plug the cable into USB port, adjust the volume and you are ready to start listening.