| Material | Engineered Wood |
|---|---|
| Brand | Pangea Home |
| Model | GBDK-0504 BLK |
| MPN | GBDK-0504 BLK |
| Color | Black |
| Type | Home Office Desks |
| Style | Modern |
| Item Height | 30" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 47" |
| Category | Home Office Desks |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Engineered Wood |
| Set Includes | Gold Alexa Desk Black Engineered Wood |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Engineered Wood |
| Firmness | Engineered Wood |
| Frame Material | Engineered Wood |
| Department | Home Office Desks |
| Compatible Brand | Pangea Home |
| Product | Gold Alexa Desk Black Engineered Wood |
| Installation | Yes |
| UPC | 840017717849 |
Check the listing for details. Gold Alexa Desk Black Engineered Wood. Color: Black, Condition: New. Listed at 604.48 USD. Rectangular desk with two pull out drawers and X-shaped steel legs. It is finished on both sides. Desk top is engineered wood in black and legs are high polished steel legs in gold. Black Desk. Modern Desk.