| Framed | Yes |
|---|---|
| Dry, Damp or Wet Location Listed | Damp; Dry |
| Frame Structure | Open Corner Frame |
| Overall Shape | Flat; Round |
| Size | 24" x 24" |
| Commercial Warranty | Yes |
| Glass Features | Clear; Tempered |
| Mirror Material | Glass |
| Mirror Finish | Shatterproof |
| Brand | KICHKING |
| Item Height | 24 in |
| Item Length | 24 in |
| Item Width | Less Than 15 in |
| Type | Accent Mirror |
| Features | Framed |
| Shape | Round |
| Frame Color | Gold |
| Frame Material | Metal |
| Color | Gold |
| Style | Modern |
| Room | Bathroom, Bedroom |
| Mounting | Wall Mounted |
| Frame Finish | Metal |
| Theme | Art |
| Era | 21st Century (2000-Now) |
| Department | Adults, Kids |
| MPN | Wall Mounted Round Mirror |
| Model | Tempered Glass Round Mirror |
Check the listing for details. Gold Circle Mirror 24 inch - Wall Mounted Round Mirror for Bathroom Entryway New. Color: Gold, Condition: New. Listed at 63.99 USD. Stylish Round Wall Mirror: This large round wall mirror is a perfect fusion of elegance and whimsy. It is most suitable for modern, contemporary rooms and can also be used as a piece of art due to its classic round shape.