| Please Note | Delivery from the nearest warehouse in USA |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Display Easel Stand |
| Item Height | 127cm |
| Item Length | 41.5cm |
| Size | 41.5*127cm/16.34*50in (L*H) |
| Color | Gold |
| Material | Steel |
| Process | High-temperature Baking Paint |
| Shape | Triangular |
| Assembly Required | Yes |
| Mounting | Floor Standing |
| Load-bearing Capacity | 5kg/11.02lbs |
| Maximum Chain Length | 60cm/23.62in |
| Total Length of the Pole(to the Top) | 1.36m/4.46ft |
| Package Size | 45*15*10cm/17.72*5.91*3.94in |
| Gross Weight | 1.5kg/3.31lbs |
| Net Weight | 1.3kg/2.87lbs |
| ✨Shipping Notice | Shipping from domestic warehouses in the USA |
| 😊Please Note | Delivery within 1 working day |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
Check the listing for details. Gold Large Adjustable Floor Standing Easel for Wedding Display Metal Stand. Color: Gold, Condition: New. Listed at 28.29 USD. Application This display easel stand suitable for shopping malls, restaurants, supermarkets, cinemas, weddings, celebrations, parties, art exhibitions, car shows, promotions, and other events. It is used for displaying advertisements, photo frames, posters, and more. Specifications Color: Gold Material: Steel Process: High-temperature Baking Paint Shape: Triangular Assembly Required: Yes Mounting Type: Floor Standing Load-bearing Capacity: 5kg/11.02lbs Maximum Chain Length: 60cm/23.62in Total Length of the Pole(to the Top): 1.36m/4.46ft Product Size(L*H): 41.5*127cm/16.34*50in Package Size: 45*15*10cm/17.72*5.91*3.94in Gross Weight: 1.5kg/3.31lbs Net Weight: 1.3kg/2.87lbs Package Included 1* Display Easel Stand Other Accessories for Assembly.