| The maximum weight | 300g |
|---|---|
| Wide voltage | 110-220V |
| Weighing precision | 0.01g |
| Standard size of water tank | 150*100*90mm |
| Weighing Range | 0.005-300g |
| Suitable For | Identification/Testing |
| Brand | Unbranded |
| Type | Electronic Gold Purity Tester |
| Density precision | 0.001g/cm3 |
| Model | MDJ-300K |
| 物品状况 | 全新: A brand-new,unused,unopened,undamaged item in its original pa |
| Package | 43*20*37CM |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Gold Purity Testing Machine/Gold Tester Machine / Electronic Gold Tester NEW. Condition: New, Made in China. Listed at 290.00 USD. 1 Gold Purity Tester Machine. With the special software design, it can directly and circularly show the gold karat (including gold-copper-silver, gold-silver, gold-copper), gold purity%(including gold-copper-silver, gold-silver, gold-copper).