| Country of Origin | Japan |
|---|---|
| Color | Gold |
| Material | Gold Plated Titanium |
| Colour | Gold |
| Brand | Unbranded |
| Type | Cone Dripper |
| Item Height | 10cm |
| Model | Gold plated titanium |
| Features | Dishwasher Safe |
| Unit Quantity | 1 |
| Finish | Metallic |
| Item Width | 12.5cm |
| Item Weight | 60g |
Check the listing for details. Gold & Titanium Pour Over Coffee Dripper with Premium Double Layered Filter. Color: Gold, Condition: Used, Made in Japan. Listed at 25.03 USD. Premium double layered gold plated titanium ultra fine pour over drip coffee filter New un used item , Taste the difference of gold brewed coffee unlike other metals gold does not alter the flavour of your favourite brew, you will never go back to stainless steel or chrome filters ever again guaranteed! New un used cafe stock. Includes 100pk of coffee filter papers