| Brand | Digital |
|---|---|
| Unit Type | Unit |
| Model | 882A |
| Sound Pressure Level Range | 30-130dBA |
| MPN | 882A |
| Unit Quantity | 1 |
| Country of Origin | China |
| Sound Pressure Level Accuracy | 5 digits LCD 50dB |
Check the listing for details. GoldChamp - Digital Sound Level meter. Condition: New, Made in China. Listed at 35.00 USD. Bar graph 50 dB scale at 1 dB step. AC/DC signed output for frequency analyzer level recorder. Frequency weighting A, C. Linearity range 50dB. Frequency range 31.5 Hz - 8.5 KHz.