| Brand | Golden Eagle |
|---|---|
| Dexterity | Right Hand |
| Overall Length (in.) | 43" |
| Draw Length (in.) | 30" |
| Color | Mossy Oak Camo |
| Model | Hawk System |
| Material | Metal/Fiber Glass |
| Draw Weight (lbs.) | 60 lbs |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Suitable For | Men |
Check the listing for details. Golden Eagle Hawk System Compound Bow. Color: Mossy Oak Camo, Condition: Used. Listed at 89.99 USD. String is in decent shape (has wear) and Cables are in good shape. Overall in Very Good shape. It has been used. Has scratches, scuffs. wear, etc. Looks Nice. Right Handed. Draw weight: 60 lbs.