| Brand | Golden Eagle |
|---|---|
| Dexterity | Right Hand |
| Overall Length (in.) | 43" |
| Draw Length (in.) | 29" |
| Color | Black |
| Model | Super Hawk |
| Material | Metal/Fiber Glass |
| Draw Weight (lbs.) | 56 lbs |
| Country/Region of Manufacture | United States |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Suitable For | Men |
Check the listing for details. Golden Eagle Super Hawk Compound Bow. Color: Black, Condition: Used. Listed at 89.99 USD. For sale is a pre owned Golden Eagle Super Hawk Compound Bow in really good condition if you have any questions about the product please let us know