| Brand | Goldsource |
|---|---|
| Type | Voltage Converter Transformer |
| Output Voltage | 120 V |
| Input Voltage | 120 V |
| Voltage Conversion | Step-Up / Step-Down |
| Features | USB Port, Built-in fan, Fuse, Circuit Breaker Protection |
| Maximum Compatible Appliance Wattage | 2501-3000 W |
| Color | White |
Check the listing for details. Goldsource STU-3000 Voltage Converter Transformer USB Step-Up Down. Color: White, Condition: Used. Listed at 39.99 USD. Ideal for travelers and those needing to use appliances from different regions, it features USB charging capability for added convenience. Safety Features: Fuse and circuit breaker protection. USB Output: 5V DC USB Port.