| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Display Resolution | 160 x 160 |
| Power Source | Batteries |
| Measurement System | Decimal & Imperial |
| Material | Plastic |
| Range | 880y |
| Vintage | No |
| Brand | Golf Buddy |
| Type | Rangefinder |
| Measurement Provided | Distance |
| Battery Life | 18 hr |
| Language | English |
| Display Size | 5.9 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Item Height | 57mm |
| Model | GB Laser Atom |
| Features | Waterproof |
| Sensors | Laser |
| Magnification | 6X |
| Sport/Activity | Golf |
| Item Weight | 125g |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Golf Buddy Atom Laser Rangefinder W/Slope. Condition: Used, Made in China. Listed at 54.99 USD. Only comes with range finder, no box. Free shipping!