| Age Group | Teen |
|---|---|
| Best for | Pitching Practice |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black |
| Experience Level | Beginner |
| Features | Easy to Assemble,Portable |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Item Height | 204.0 cm |
| Item Length | 311.0 cm |
| Item Weight | 13 kg |
| Item Width | 335.0 cm |
| Material | PE |
| Sport/Activity | Golf |
| Type | Golf Hitting Net |
| Size | 11.5x6.9ft |
Check the listing for details. Golf Hitting Cage 11.5x6.9ft Golf Practice Net Heavy-Duty Steel Frame. Color: Black, Condition: New. Listed at 148.68 USD. The Golf Hitting Net Systems Ball Netting with Target Mat is designed to enhance your golf training experience both outdoors and indoors. This versatile system supports driving, chipping, and swing practice, allowing you to refine your skills conveniently.