| Number of Items in Set | 1 |
|---|---|
| Power Source | NONE |
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Color | Green |
| Set Includes | 1*Golf Practice Net |
| Material | PE |
| Item Length | 118 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | Net |
| Item Height | 3m |
| Age Group | Adult |
| Features | Easy to Assemble, Foldable, Portable |
| Experience Level | Beginner |
| Country/Region of Manufacture | Unknown |
| Sport/Activity | Golf |
| Item Width | 5cm |
| Best for | Golf Practice |
| Item Weight | 1.7kg |
| UPC | 729162195248 |
Check the listing for details. Golf Hitting Training Net Outdoor Sport Practice Driving Foldable Size 3m*3m. Color: Green, Condition: New. Listed at 31.99 USD. This net needs you to stretch a little to reach 3M 3M. Function: protect and isolate the ball. Special service: protect and isolate the ball. - This is a 3m x 3m golf impact net. It is one square piece of netting without any poles, allowing you the flexibility to use it how you want.