| Type | Golf Pressure Plate |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Material | Wood, Sandpaper |
| Color | Black |
| Shape | Rectangular |
| Mount Type | Floor Mount |
| Assembly Required | No |
| Style | Modern |
| Product Thickness | 16mm/0.63in |
| Load Capacity | Within 150kg/330lbs |
| Product Size(L*W) | 73.3*29cm/28.85*11.41 in |
| Package Size | 75*31*6cm/29.53*12.2*2.36in |
| Gross Weight | 2.25kg/4.96lbs |
Check the listing for details. Golf Balance Board Training Aid - Non-slip Surface, Sturdy Base For Weight Shift. Color: Black, Condition: New. Listed at 80.29 USD. Specifications Material: Wood, Sandpaper Color: Black Shape: Rectangular Mount Type: Floor Mount Assembly Required: No Style: Modern Product Thickness: 16mm/0.63in Load Capacity: Within 150kg/330lbs Product Size(L*W): 73.3*29cm/28.85*11.41 in Package Size: 75*31*6cm/29.53*12.2*2.36in Gross Weight: 2.25kg/4.96lbs Package Included 1* Golf Pressure Plate.