| Compatible Brand | Honeywell |
|---|---|
| Number of Cameras Included | 1 |
| Battery Included | No |
| Power Source | Wall Plug-In, Battery |
| Color | White |
| Color Mode | Color |
| Item Depth | 6.5 in |
| Brand | Honeywell |
| Type | Keypad |
| Item Height | 4.8 in |
| Number in Pack | 1 |
| Model | Honeywell 5827BD |
| Connectivity | Wireless |
| Features | Keypad Control |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Country of Origin | China |
| Item Weight | 426 g |
| Item Width | 6.3 in |
Check the listing for details. Honeywell 5827BD Bi-Directional Wireless Keypad. Color: White, Condition: New, Made in China. Listed at 45.00 USD. The Honeywell 5827BD Bi-directional Wireless Keypad is a white keypad control designed for home security systems. It is compatible with Honeywell cameras and offers wireless connectivity for easy installation. The keypad does not come with a battery included, but it can be powered by either a wall plug-in or batteries.