| Minimum Operating Frequency | 50 Hz |
|---|---|
| Country/Region of Manufacture | Mexico |
| Mounting Style | Stand Alone |
| Maximum Operating Frequency | 60 Hz |
| Power Rating | 75 VA |
| Secondary Voltage Rating (DC) | 24 V |
| Primary Voltage Rating (AC) | 125 V |
| MPN | AT88A1005 |
| Termination Style | Wire Lead |
| Conversion Function | Step-down |
| Brand | Honeywell |
| Warehouse Location | ROW16-C4-3 |
Check the listing for details. Honeywell AT88A1005 Overload Protection Transformer. Condition: New. Listed at 135.14 USD. New in box. All products sold by us are not covered under any warranty. We do not accept responsibility for the correct application or installation of this item. This item should be installed and maintained by qualified individuals.