| Brand | Honeywell |
|---|---|
| Connectivity | USB |
| Dimensions (LxWxH) | 74 mm x 50 mm x 26 mm (2.9 in x 1.9 in x 1.0 in) |
| Environmental Sealing | IP53 |
| Features | Scanner |
| Focal Point | 127mm (5 in) |
| Input Voltage | 5.5 VDC ± 0.25 V |
| Model | 3310G-4USB-0 |
| MPN | 3310G-4USB-0 |
| Operating Power | 2.3 W (450 mA @ 5 V) |
| Pitch, Skew | ±45°, ±65° |
| Print Contrast | 20% minimum reflectance difference |
| Product Line | USB |
| Scan Pattern | Area Image (838 x 640 pixel array) |
| Standby Power | 0.5 W (100 mA @ 5 V) |
| Technology | LED |
| Termination | 15-POS D-Sub connector |
| Type | Scanners |
Check the listing for details. Honeywell Barcode Scanner Reader 1D/2D LED 3310G-4-INT USB Cable Fixed Handsfree. Condition: New. Listed at 94.00 USD. Host System Interfaces: USB, RS232, Keyboard Wedge, IBM 46xx (RS485). TotalFreedom® expands scanner functionality by allowing decoding and formatting plug-ins to be loaded directly onto the Vuquest, enabling enterprises to rapidly support proprietary or newly-developed symbologies.