| Power Source | Corded Electric, Battery |
|---|---|
| Items Included | Mounting Hardware |
| Wire Configuration | 2-Wire |
| MPN | CT31A1003/E |
| Battery Size | AA |
| Compatible Product | Universal |
| Smart Home Compatibility | Universal |
| Control Style | Dial, Digital, Analog/Mechanical |
| Display Size | 4 in (10.16 cm) |
| Voltage | 24 V |
| Heat Stages | 1 |
| Features | Programmable Thermostat |
| Compatible Brand | Honeywell, Universal, Most |
| Thermostat Programmable Days | None |
| Color | White |
| Compatible Model | CT31A, Any |
| Material | Plastic |
| Thermostat Shape | Square |
| Brand | Honeywell |
| Mounting | Wall-Mounted |
| Voltage Type | Low Voltage |
| Sensor Technology | Temperature |
| Number of Periods per Programmable Day | 1 |
| Model | Honeywell CT31A |
| System Switching | Heat-Cool-Off |
| Cool Stages | 1 |
| Resistance Properties | Fingerprint Resistant, Scratch Resistant |
| Programmability | Non-Programmable |
Check the listing for details. Honeywell CT31A Heat and Cool Non Programmable Thermostat. Color: White, Condition: New. Listed at 15.99 USD.