| Brand | Honeywell |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Display | 10.6 cm (4-inch) |
| Drop | 1.5m MIL drop cross operation temperature |
| Humidity | 10% to 90% (non-condensing) |
| Keyboard | 26-key numeric main keypad |
| Model | EDA51K-0-BE21SQCGD |
| Operating Temperature | -10°C to +50°C (14°F to 122°F) |
| Resolution | WVGA 480 x 800 |
| Series | EDA51K |
| Storage Temperature | -20°C to +60°C (-4°F to +148°F) |
| Touchscreen | Multi-touch capacitive |
| Type | Parts & Accessories |
Check the listing for details. Honeywell ScanPal EDA51K Wifi Mobile Barcode Scanner Support GMS microSDHC. Condition: New. Listed at 574.33 USD.