| Processor | Octa Core |
|---|---|
| Screen Size | 8 in |
| RAM Size | 32 GB |
| Internet Connectivity | Wi-Fi |
| MPN | VM1A-L0N-1A1A20F |
| Item Length | 10.6 in |
| Processor Speed | 2.20 GHz |
| Brand | Honeywell |
| Type | Tablet |
| Unit Type | Unit |
| Display Type | LED |
| Item Height | 1.7 in |
| Model | VM1A-L0N-1A1A20F |
| Connectivity | Bluetooth |
| Operating System | Android |
| Charger Included | No |
| Features | Bluetooth |
| Storage Capacity | 32 GB |
| Item Weight | 4.6 lbs. |
| Item Width | 8.4 in |
| Country of Origin | Malaysia |
| UPC | 0012988344588 |
Check the listing for details. Honeywell VM1A-L0N-1A1A20F Thor VM1A Data Terminal Vehicle-Mounted Computer USED. Condition: Used, Made in Malaysia. Listed at 459.84 USD. The Honeywell Thor VM1A, with the model specification,VM1A-L0N-1A1A2. - Ample Storage : With 32GB of internal storage, the device provides plenty of space for applications, data, and updates, reducing the need for external storage solutions and ensuring that essential information is readily available.