| Style | Vintage/Retro |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Material | P2 Particleboard, Metal |
| Mounting | Free Standing |
| Original/Reproduction | Original |
| Type | Bar Table |
| Color | Brown |
| Year Manufactured | 2026 |
| MPN | BF55BT01 |
| Finish | Matte |
| Room | Dining Room |
| Brand | HOOBRO |
| Item Length | 21.7" |
| Item Width | 21.7" |
| Item Height | 37.4" |
| Shape | Round |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. HOOBRO Bar Table Round Pub Table Bistro Table High Top Table Cocktail Table. Color: Brown, Condition: New, Made in China. Listed at 49.39 USD. Static Load Capacity Top: 120 lb; Middle Shelf: 44 lb. Color Rustic Brown, Black. Product Weight 15 lb.