| Color | black |
|---|---|
| Body Area | Shoulders |
| Brand | Unbranded |
| Type | Shoulder Pads |
| Sport/Activity | Sports Training |
| Size | 9x16cm |
| Number of Straps | Not Specified |
| Number of Items in Set | 1 Pair |
| Department | Unisex Adult |
| Material | Sponge |
| Player Position | Not Specified |
| Features | Self Adhesive Hook Loop Padding |
| Model Year | Not Specified |
| Manufacturer Warranty | Not Specified |
| Handedness | Not Specified |
| California Prop 65 Warning | No |
| Item Height | 9 cm |
| Item Length | 16 cm |
| Item Weight | Not Specified |
| Item Width | Not Specified |
| MPN | YJ73694 |
| Model | Not Specified |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Pair |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Hook Loop Shoulder Padding Sponge Material for Clothing Alterations. Color: black, Condition: New with tags, Made in China. Listed at 4.71 USD. Specifications: 100% Brand new and high quality. Size:9*16CM/3.5*6.3inch Color: white,black Material: sponge Package:1 pair of Sponge Shoulder Pads (Other Accessories are not included) Note: 1.Due to the light and screen difference, the item's color may be slightly different from the pictures. Please understand. 2.Please allow 2-3% error due to manual measurement.Please make sure you don’t mind before you bid. 3.Size doesn’t fit all.Please carefully check size chart and select the size based on your real size.