| Cartridge | .22 ARC Cartridges |
|---|---|
| Ammunition Type | Rifle |
| Color | Steel |
| Quantity | 1 |
| UPC | 090255723328 |
| Material | Stainless Steel |
| MPN | 380726 |
| Weight | 1.2 lb |
| Brand | Hornady |
| Type | Cartridge Gauge |
| Length | 4.1" |
| Height | 7.6" |
| Width | 1.3" |
Check the listing for details. Hornady Cartridge Gauge .22 ARC Precision Loading Tools - 380726. Color: Steel, Width: 1.3", Condition: New. Listed at 25.01 USD. MPN: 380726. For the most precise loads you need the most precise tools.Specifications Width: 1.3". Length: 4.1".