| Number of Keys | 2 |
|---|---|
| Number of Guns | 2 |
| Locking Mechanism | Electronic Lock |
| Color | Black |
| MPN | 98141 |
| Material | Steel |
| Item Length | 10.5 in |
| Brand | Hornady |
| Type | Safe |
| Item Height | 2.9 in |
| For Gun Type | Pistol |
| Features | Padded Interior, Portable, Drawer Mountable, Security Cable, Wall Mountable |
| Item Width | 12 in |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. Hornady RAPiD Safe 4800KP Case for Handgun with Electronic RFID - Black. Color: Black, Condition: New, Made in China. Listed at 149.95 USD. Secure your handgun and a backup, too. The RAPiD Safe 4800KP has space for two 1911 size pistols. AC and battery power ensures your handgun is protected and ready to go 24/7. This safe easy holds a Glock 19 with optics and four magazines.