| UPC | 090255981414 |
|---|---|
| Number of Keys | 2 |
| Number of Guns | 2 |
| Locking Mechanism | Combination Lock |
| Color | Black |
| MPN | 98141 |
| Material | Steel |
| Item Length | 10.5 in |
| Brand | Hornady |
| Type | Safe |
| Item Height | 2.9 in |
| For Gun Type | Pistol |
| Features | Padded Interior, Portable, Drawer Mountable, Security Cable, Wall Mountable |
| Item Width | 12 in |
Check the listing for details. Hornady Rapid Safe 4800kp Rfid. Color: Black, Condition: New. Listed at 276.44 USD. The RAPiD Safe 4800KP has enough space for two 1911 size pistols. This safe can also be opened by four-to-six digit security code or the barrel key.