| Title | Hornby Hobby' Mixed (Deciduous and Fir) Trees |
|---|---|
| Item Height | 25mm |
| Item Width | 330mm |
| Item Weight | 1000g |
| Age Level | 12-16 Years |
| Assembly Status | No |
| Brand | Hornby |
| Color | Multicolor |
| Compatible Gauge | OO |
| Gauge | OO |
| Item Length | 457mm |
| Material | Plastic |
| Scale | 1:76 |
| Theme | Plant |
| Type | Scenery |
| MPN | R7201 |
| Country of Origin | UK |
| UPC | 5055286659218 |
Check the listing for details. Hornby Hobby' Mixed (Deciduous and Fir) Trees. Color: Multicolor, Condition: New, Made in UK. Listed at 44.14 USD. High quality hornby product. Great addition to your hornby layout. Hobby' mixed (deciduous and fir) trees. Tree trunks have wider bases and made of textured plastic and fine details on the foliage giving trees a realistic look on these miniatures.