| Item model number | RHH |
|---|---|
| Style | 4pc |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Manufacturer Part Number | RHH |
| Specific Uses For Product | remove hoses, moldings, clips, clamps, seals, O-rings, cotter pin |
| Size | 10 Inch |
| UPC | 0190873002420 |
| Brand | Proctor Silex |
| Type | Countertop |
| Power Source | Electric |
| Capacity | 0.7 cu ft |
| Item Height | 10 in |
| Color | Black |
| Model | Proctor Silex PS-P70T20AL-V1B |
| MPN | VIPRBPSP70T20ALV1B, PSP70T20ALV1B, PS-P70T20AL-V1B |
| Item Length | 18 in |
| Item Width | 13 in |
| Item Weight | 21 lbs |
| Power | 700 W |
Check the listing for details. Hose Removal Hook Pick Set - 10" Hook, 8" Remover, Radiator Hose Puller Pack of. Color: Black, Condition: New. Listed at 24.95 USD. Model Radiator Hose Hook. Two hook designs to fit between various fittings and hoses. Add to Favorite. We do not accept P.O. Boxes. 4.5" handle provide comfort to prevent hand fatigue during use. Item model number RHH.