| Expiration Date | Guaranteed Fresh |
|---|---|
| Allergens | Soy, Wheat, May Contain Pits |
| Product Name | Cherry Pie |
| Product | Pie |
| Calories per Serving | 430 |
| Regional Cuisine/Region | USA or Imported |
| Calories per 100 g/mL | See Label |
| Brand | Hostess |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Pastry |
| Unit Type | oz |
| Labels & Certifications | See Label |
| Number in Pack | 2 |
| Food Specifications | Shelf Stable |
| Style | Single Serve |
| Course | Snacks & Appetisers |
| Unit Quantity | Two 4.25oz |
| Serving Size | 1 Pie (120g) |
| Number of Servings | 2 |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 4.25oz |
| Product Line | Hostess |
Check the listing for details. Hostess Cherry Fruit Pies, 2 Pack, 4.25oz. Condition: New, Made in United States. Listed at 13.00 USD. LIVE YOUR MOSTESS with HOSTESS Fruit Pies. They're filled with cherry filling, and golden crust is covered in glaze for the perfect full, flakey bite. Boxed just for you and ready to eat morning, noon, or night.