| Expiration Date | Guaranteed Fresh |
|---|---|
| Allergens | Soy, Wheat |
| Product | Pastry & Donut |
| MPN | NOT SPECIFIED |
| Calories per 100 g/mL | See Label |
| Unit Type | oz |
| Labels & Certifications | See Label |
| Number in Pack | 2 |
| Food Specifications | Shelf Stable |
| Style | Single Serve |
| Course | Snacks & Appetisers |
| Unit Quantity | Two 4.25oz Pies |
| Serving Size | 1 Pie (120g) |
| Product Name | Hostess Apple Pie |
| Calories per Serving | 450 |
| Regional Cuisine/Region | USA or Imported |
| Flavor | Apple |
| Brand | Hostess |
| Food Aisle | Fresh |
| Type | Pies |
| Theme | Apple |
| Country of Origin | United States |
| Number of Servings | 2 |
| Item Weight | 4.25oz |
| Product Line | Hostess |
Check the listing for details. Hostess Fruit Pies, Apple Pastries, 2 Pack, 4.25oz. Condition: New, Made in United States. Listed at 13.00 USD. LIVE YOUR MOSTESS with HOSTESS Fruit Pies. They're filled with apple filling, and golden crust is covered in glaze for the perfect full, flakey bite. Boxed just for you and ready to eat morning, noon, or night.