| Expiration Date | Guaranteed Fresh |
|---|---|
| Allergens | Eggs, Milk, Soy, Wheat |
| Size | 4oz Pack Of 2 |
| UPC | 888109010171 |
| Product | Honey Bun |
| MPN | 888109010171 |
| Calories per 100 g/mL | See Label |
| Unit Type | oz |
| Labels & Certifications | See Label |
| Number in Pack | 2 |
| Food Specifications | Individually Wrapped, Shelf Stable |
| Style | Single Serve |
| Course | Snacks & Appetisers |
| Unit Quantity | Two 4oz |
| Serving Size | 1 Bun (113g) |
| Color | Not Specified |
| Product Name | Hostess Jumbo Glazed Honey Buns |
| Calories per Serving | 480 |
| Regional Cuisine/Region | USA or Imported |
| Flavor | Glazed |
| Brand | Hostess |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Jumbo Glazed |
| Theme | Glazed |
| Number of Servings | 2 |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 4oz |
| Product Line | Hostess |
Check the listing for details. Hostess Jumbo Glazed Honey Bun, 2 Pack, 4.0oz. Color: Not Specified, Condition: New, Made in United States. Listed at 13.00 USD. Life’s more fun when you have big buns — Hostess Jumbo Honey Buns, that is. Each of these classic breakfast snacks features an irresistibly soft, fluffy, jumbo-sized bun coated in a sweet, vanilla flavored glaze (naturally & artificially flavored) that makes every bite perfect.