| Expiration Date | Guaranteed Fresh |
|---|---|
| Allergens | Milk, Eggs, Soybeans, Wheat |
| Product Name | Jumbo Iced Honey Bun |
| Product | Jumbo Iced Honey Bun |
| Calories per Serving | 490 |
| Regional Cuisine/Region | USA or Imported |
| Calories per 100 g/mL | See Label |
| Brand | Hostess |
| Food Aisle | Pantry |
| Type | Iced Honey Bun |
| Unit Type | oz |
| Labels & Certifications | See Label |
| Number in Pack | 2 |
| Food Specifications | Individually Wrapped, Shelf Stable |
| Style | Single Serve |
| Course | Snacks & Appetisers |
| Unit Quantity | Two 4oz |
| Serving Size | 1 Bun (113g) |
| Number of Servings | 6 |
| Country of Origin | United States |
| Item Weight | 4oz |
| Product Line | Hostess |
| UPC | 888109253141 |
Check the listing for details. Hostess Jumbo Iced Honey Bun, 2 Pack, 4oz. Condition: New, Made in United States. Listed at 13.00 USD. Life’s more fun when you have big buns — Hostess Jumbo Honey Buns, that is. Each of these classic breakfast snacks feature an irresistibly soft, fluffy, jumbo-sized bun topped with a layer of sweet icing that makes every bite perfect.