| Country of Origin | China |
|---|---|
| Number of Compartments | 7 |
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Item Diameter | 10 in |
| Color | White |
| Material | Metal |
| Item Depth | 6 in |
| Brand | Hostess |
| Type | Cupcake/Muffin Maker |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 5 in |
| Model | HOST1-MCS |
| Features | Non-Stick |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Instruction Booklet |
| Item Weight | 4 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
Check the listing for details. Hostess Mini Cup Cakes Maker - Brand New, Open Box.. Color: White, Condition: Open box, Made in China. Listed at 24.90 USD. Hostess Mini Cupcake maker. Condition is brand new, open box. HOST1-MCS model.