| Number of Compartments | 7 |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Source | Electric |
| Color | White |
| Item Diameter | 10 in |
| MPN | '6589 |
| Brand | Hostess |
| Type | Cupcake/Muffin Maker |
| Energy Star | Compliant |
| Voltage | 120 V |
| Item Height | 5 in |
| Model | Babycakes CP-70 |
| Features | Indicator Light, Non-Stick |
| Country/Region of Manufacture | China |
| Number of Items | 1 |
| Components Included | Recipes |
| Power | 1000 W |
| Item Width | 10 in |
| Item Weight | 4 lbs |
| Number of Settings/Programs | 1 |
| UPC | 849306001034 |
Check the listing for details. Hostess Mini Cupcakes Maker Bake Hostess Cupcakes at Home New in box. Color: White, Condition: New. Listed at 27.99 USD. Brand new in the box.