| Dexterity | Right Hand |
|---|---|
| Overall Bow Length | 31" A2A |
| Draw Length (in.) | 13" - 30" |
| Color Pattern | Bottomland |
| Color | Mossy Oak Bottomland |
| Draw Length | 13" - 30" |
| Material | Aluminum |
| Draw Weight (lbs.) | 5-70LB |
| Archery Type | Bow Hunting |
| Suitable For | ALL |
| Brand | Bowtech |
| Model | Diamond Infinite Edge Pro |
| Country/Region of Manufacture | United States |
Check the listing for details. HOT NEW Diamond Bowtech Infinite Edge XT BOTTOMLAND Compound Bow UPGRADE PKG RH. Color: Mossy Oak Bottomland, Condition: New. Listed at 429.99 USD. MOSSY OAK BOTTOMLAND CAMO. The most adjustable bow on the market is updated with even more versatility, making it ideal for archers of any size or experience level. A draw-weight adjustability range from 5-70 lbs.