| Herstellergarantie | 3 Jahre |
|---|---|
| 2.Feature | Fast shipping |
| Character | durable,quick shipping |
| 🔥Features🔥 | In perfect condition !🔥✨ |
| Features | Creative Design,Durable Material,Beautiful Appearance |
| Year Manufactured | 2023 |
| Application | Multi-purpose |
| Type | Manual + shaking head + pulling 3 in 1 |
| Brand | Unbranded |
| Model | High Pressure |
| Voltage | 110V 60HZ |
| Power | 1600W |
| Application Type | T-shirts/Garments |
| Press Size | 40*50cm(16"x20") |
| Automation Type | Semi-Auto |
| Press Style | Manual+Shaking+Pulling |
| Temperature Range | 0-250℃/0-500°F |
| Time Range | 0-999sec |
| Packing size | 89 x 56 x51cm |
| Package weight | 62kg |
Check the listing for details. Hot Press Printing Machine Pattern Transfer Printer For T-shirts And Mugs, Etc. Condition: New. Listed at 673.11 USD. Product Details: ◆Voltage: 110v 60hz ◆Power: 1600w ◆Working area: 40*50cm(16"x20") ◆Temperature range: 0-250℃/0-500°F ◆Time range: 0-999 seconds ◆Packing size: 89 x 56 x51cm ◆Package weight: 62kg ◆Main configuration: heating plate, bottom plate, silica gel, instrument, eccentric bearing, etc. Features: 1. Beautiful appearance.The whole casing belongs to the open-mold drawing process, with seamless spots, no solder joints, and no polishing 2. Digital control can ensure high precision and high sensitivity. 3. Eccentric bearing, high pressure, high configuration 4. High-precision automatic digital temperature indicator. 5. The line spacing size reaches 3-5cm, making printing safer and more convenient 6. Manual + shaking head + pulling three in one.Using slider configuration, effectively i.