| Certification Required | No |
|---|---|
| Form | Liquid |
| Pest Type | Cockroach, Bee, Hornet, Wasp, Yellow Jacket |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Control Method | Kill |
| Product Depth | 1.56 in |
| Type | Roach Bait |
| Unit Type | Unit |
| EPA Registration Number | 53883-283 |
| Number in Pack | 6 |
| Item Height | 6.69 in |
| Model | HG-95789-4 |
| Features | High Quality, Easy to Use, Affordable Price |
| Unit Quantity | 1 |
| Pest Control Type | Lawn Insect Control |
| Item Weight | 2.7 oz |
| Country of Origin | United States |
| Item Width | 7.38 in |
Check the listing for details. HOT SHOT ULTRA LIQUID ROACH BAIT - 6 COUNT - KILLS ROACHES FAST!!. Condition: New, Made in United States. Listed at 12.21 USD. When ingested, the liquid bait kills roaches and the eggs they carry within hours. It kills both large and small roaches where they breed. Place Hot Shot Ultra Liquid Roach Bait stations where roaches have been seen, or in out-of-the-way places near walls in cabinets, under sinks and refrigerators and in closets.